Tekst powstał w ramach niewspieranej już inicjatywy internetteam.pl


Urlopy tuż, tuż! Czas najwyższy, żeby zaplanować wymarzony wyjazd. Przedstawiam subiektywne zestawienie blogów, które inspirują do podróży tych małych i dużych!

1. niesmigielska.com

Piękne zdjęcia – te pocztówkowe i te z ulicy – pokazują wiele miejsc z perspektywy nieprzeciętnego turysty (choć lepiej tu będzie pasować słowo „podróżnika”). Do tego naprawdę zabawne, niebanalne teksty. Must see!

2. travelicious.pl

Kopalnia inspiracji nietuzinkowych miejsc z klimatem zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Blog dodaje odwagi w podróżowaniu z małymi dziećmi!

3. duze-podroze.pl

Tutaj można znaleźć wyczerpujące przewodniki wraz z trasami po różnych miejscach na świecie i mnóstwo pięknych fotografii.

4. busemprzezswiat.pl

Na tym blogu poznacie relacje z podróży starym busem po całym świecie oraz porady, jak za niewielką cenę zrealizować podróż marzeń.

5. kolemsietoczy.pl

Karol Werner, autor bloga, inspiruje do podróży rowerem przez różne zakątki świata i zachęca do samodzielnej organizacji wszelkich wypraw.

6. znajkraj.pl

Skrupulatnie opisane atrakcje małych regionów, niekoniecznie bardzo popularnych kierunków. Zwiedzanie z perspektywy roweru i biegówek.

7. isawpictures.com

Wiele osób mówi, że na starość wyprowadzi się do ciepłych krajów. Autorka tego bloga nie czekała aż tak długo i kupiła stary dom do kompletnego remontu w Portugalii.

8. slowhop.pl

To w zasadzie nie blog, tylko baza klimatycznych miejsc w Polsce w stylu SLOW. Zaciszne i designerskie agroturystyki pochowane w zakątkach naszego kraju – jest w czym wybierać!

9. tasteaway.pl

Blog o jedzeniu i podróżach. Wyróżnia się radami dotyczącymi podróżowania z małymi dziećmi.

10. gdziewyjechac.pl

Świetne zdjęcia, ciekawe nietuzinkowe destynacje i dobre opisy! Nie trzeba nic więcej, żeby zainspirować się na kolejną wyprawę!

Jeśli chcesz sam zaplanować swoją kolejną trasę, zapraszam do zapoznania się z moim postem o Google My Maps.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *