Screen shot & Jing

Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, czas dowiedzieć się jak popełnia się zrzuty ekranu (screenshot, screen capture, lub screen dump).

Znów zaczynam od spotlight (cmd + spacja) i… no właśnie, nie pamiętam jak do tego doszedłem. W każdym razie jest program Grab, który takowe rzeczy popełnia, ale jakoś się nie polubiliśmy.

Jak zawsze z pomocą przyszedł mój “czarny brat” Adam. Podpowiedział mi jing‘a. Program dostępny jest również dla windowsa.

Co zrobisz za pomocą Jinga? Całkiem sporo. Można zrobić screenshota, możesz też nagrać to co się dzieje na monitorze i na mieć filmik w pliku. Co z nim dalej zrobisz? To już zależy od Ciebie.

Korzystanie z Jing’a wymaga rejestracji. Jest ona jednak krótka i bezproblemowa – podajesz mail, hasło i login (tworzone jest dla Ciebie jakieś konto w ich serwisie). Problem jest taki, że musisz to zrobić przed pierwszym skorzystaniem z programu więc aby używać trzeba mieć dostęp do Sieci.

Paweł prawi w komentarzu do mojego poprzedniego wpisu tak:

Do robienia screenów polecam specjalny widget do dashboardu – można korzystać z zaawansowanych możliwości bez konieczności zapamiętywania wszystkich tych skrótów ;) Nazywa się toto Screenshot Plus i chyba jest na oficjalnej (jabłuszkowe menu > oprogramowanie).

Dzięki…

Join the Conversation

1 Comment

  1. A nagranie tego co robisz na ekranie to Screencast, bardzo ładna i już od dawna funkcjonująca nazwa.

    Za $57 ( na 6 miesięcy) na stronce http://www.screencastsonline.com można zyskać dostęp do bardzo pomocnych screencastów właśnie o Maczkach. I jak zrobić na nich to, a jak co innego 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *