Ostatnio opisywałem Wam niesamowity menedżer haseł 1password bez którego nie wyobrażam sobie codziennego poruszania się po Internecie. Tym razem zajmiemy się czymś zdecydowanie mniejszym jednak niesamowicie przydatnym.

DoublePane – bo o nim będzie mowa – to genialny w swojej prostocie program służący do rozmieszczania aktywnych okien na biurku Waszego komputera. Mam go zainstalowanego na wszystkich moich jabłuszkach jednak zdecydowanie najlepiej sprawdza się we współpracy z iMac’iem gdzie 27 cali pozwala na równoległą, całkowicie bezproblemową, pracę na przynajmniej dwóch oknach. 11 cali macbooka air’a trochę uniemożliwia wygodę pracy w taki sposób jednak i tam jest.

DoublePane
DoublePane

O co chodzi?

Otóż program pozwala Nam rozmieszczać automatycznie (poprzez użycie odpowiednich skrótów klawiszowych) aktywnych okien. Do wyboru mamy trzy położenia:

  1. lewa połowa monitora;
  2. prawa połowa monitora;
  3. full screen;

Jest jeszcze coś takiego jak restore okna, ale tak naprawdę to nie wiem po co. Skróty, które wykorzystuje program są chyba najczęściej używanymi przez mnie w codziennej pracy. Rzućcie okiem na poniższy filmik, a wszystko będzie jasne.

doublePane - ustawienia
doublePane – ustawienia
Reasumując – jest to program, który naprawdę warto mieć. Kosztuje obecnie 4,49E jednak osobiście nie żałuję nawet połowy centa wydanego!

Program dla komputerów Apple pobierzecie w MAS – TUTAJ


One thought to “DoublePane – poukładaj okna na biurku”

  • marsjaninzmarsa

    Genialne! Prawie jak Aero Snap z Windowsa czy Rozmieszczanie okien z Compiza. 😉

    Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *