Trochę linków

Jakiś czas temu postanowiłem zbierać linki z poradami dla początkujących  użytkowników Maców i publikować je zbiorczo raz na jakiś czas. Mało tego, miałem zamiar robić to w miarę cyklicznie.

Trochę mi nie wyszło, a sam blog przybrał inny kształt – każdy post traktuje o konkretnym problemie jaki napotkałem i sposobach w jaki próbowałem sobie z nim poradzić.

Wiadomo, że zawsze można wklepać pytanie w google i dostać odpowiedź, ale w sumie żeby te odpowiedzi były ktoś musi to wcześniej napisać. Z pewnością nie będę pierwszy, który to zrobił, ale jeżeli wiadomości są dobre i sprawdzone – warto je rozpowszechniać.

Logika nie do obalenia.

No to zaczynamy.

  • Na pierwszy ogień pójdzie problem Favicon w pasku narzędzi FF za Applemania
  • W Firefoxie można dodać zakładki do paska narzędzi, dzięki czemu są one bardzo szybko dostępne. Firefox 3 w wersji dla Maka nie wyświetla jednak w toolbarze favicon. Jest jednak proste rozwiązanie tego problemu. Można posłużyć się dodatkiem Stylish i zainstalować specjalny specjalny styl Mac bookmark toolbar favicons. W efekcie widzimy obrazeczki co znacznie ułatwia szybkie poruszanie się często odwiedzanych stronach.

  • kodeki do QuickTime – czyli Perian

Ok, to na razie tyle.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *