Trudny wybór

Nie mam dostępu do internetu wieczorami. Mam nadzieję, że wkrótce to sie zmieni. Tak czy inaczej wczorajszego wieczora opublikowano informację, że Apple zaprasza 14. października na spotkanie dotyczące nowych MB. Przeczytałem jednak o tym dopiero dziś.

Kolejny raz okazuje się, że coś jednak tam w tych wszystkich plotkach siedzi.

O samym spotkaniu, tematyce i mądre przemyślenia w tej materii możecie poczytać u moich mądrych i zacnych kolegów po fachu z dłuższym jednak doświadczeniem:

Tyle tytułem wstępu.

Założeniem tego bloga ma być jednak pokazanie nowym applowcom jak ja osobiście postępowałem, na jakiej podstawie podejmowałem pierwsze decyzje etc.

No więc mamy pytanie: co kupić? Ano właśnie. Na chwilę obecną ma to być biały MacBook 2,4. Dlaczego? Rozpisałem się już kiedyś o tym na mfm.com.pl. Chodzi mi głównie o jako UNIXowatość i przenośność (dlatego nie 15 calowy PRO). No dobra, ale jak się pokaże ładny, aluminiowy nowy 13,3 calowy MC to co zrobię? No właśnie nie wiem.

Przypuszczalnie cos tam będzie i za rozsądne pieniądze dodatkowo. Co się stanie? “Stare” białe MB pewnie stanieją, ale nie będą nowe. Jednak nowe nowymi będąc mogą mieć jakieś niedopracowane rzeczy. Tak jak było z pierwszą edycją PRO (po ichniemu tutaj). Tego się trochę obawiam.

Dlatego cały czas się zastanawiam co nabyć ostatecznie. Pewnie dużo zależy od tego jak zachowa się SAD ze swoim dyktatem cenowym. Coby dla początkujących było:

Firma Sad sp. z o.o. powstała w 1991 r. jako wyłączny przedstawiciel firmy Apple i dystrybutor na terenie Polski produktów tej firmy. Przez 17 lat rozwijaliśmy w Polsce sprzedaż komputerów Macintosh, odtwarzaczy iPod, oprogramowania i rozwiązań profesjonalnych firmy Apple.

Poczekajmy… jeszcze kilka dni…

UPDATE: widzę, że nie tylko ja przytupuję i się zastanawiam

Join the Conversation

4 Comments

 1. @Teloch
  no właśnie się zastanawiam – ostatnio obniżyli (na 2 dni!!!) cenę do 3699 co przy 1307$ w USA jest ceną atrakcyjną. Jak powiedziałem – zobaczę co i jak i za ile.

 2. Poczekaj, i się zastanów 🙂 Moje zdanie:

  – MacBook – jeżeli pokażą nowego, aluminiowego – to bym go kupił. Jeżeli nowy będzie dalej biały, a osiągi “starego” Ci odpowiadają – kupuj 😉 Niestety, biała obudowa sprawia problemy – brudzi się i rysuje 🙁 Za to aluminium jest doskonałe.

  – MacBook Air – jeżeli nie przeszkadza Ci cena – kupuj. On + zewnętrzny napęd na USB = najlepszy wybór imo (na dzień dzisiejszy, nie wiedząc do będzie po 14). Osobiście odkąd kupiłem nowego MB (wcześniej miałem iBooka), jakąkolwiek płytkę wsadzałem do niego 3-4 razy – żeby zgrać muzykę z CD do iTunes 😉

  – MacBook Pro – osobiście mi się nie podoba. Jest za duży jak na notebook przenośny, a jeśli chciałbym komputer do pracy w domu, to wolę iMaca.

  Gdybym miał dziś wybierać, kupiłbym chyba Air 🙂 Oczywiście zaznaczam – nie wiem co pokażą 14 😉

 3. @popydo
  mnie w Air’ze boli jednak brak napędu optycznego i gniazda sieciowego (choć coraz mniej bo w sumie i tak będę musiał nabyć ruter więc dlaczego nie z WI-FI?). Co więcej MB będzie moim jedynym kompem więc nie jestem pewien czy to dobry pomysł (film bym obaczył np).

  Zostanę chyba jednak przy MB białym choć zgadzam się z Tobą, że średniawo wygląda po jakimś tam czasie używania.

  Czekamy więc 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *