Zaczynamy

Dziś zapowiedziałem na mfm.com.pl premierę nowego bloga My First MAC. Tu właśnie jesteśmy.

W skrócie o co chodzi. Poniższy blog nie będzie (jak na razie przynajmniej 🙂 ) rościł sobie praw do bycia mega poradnikiem dla użytkowników Macintoshów. Moja obecna znajomość produktów jabłkowych ogranicza się do obsługi iPoda mini oraz iTunes w wersji 8 (choć nadal nie wiem jak założyć konto w sklepie bez karty kredytowej).

Wszystkim zainteresowanych poważnym makowaniem odsyłam do źródeł (to najczęściej odwiedzane przeze mnie blogi o jabłkowej tematyce):

Krótka historia. Powstała kiedyś szczytna inicjatywa GetApple. Miał być to ciąg spotkań dla uzytkowników appli. Dla tych zaawansowanych też, ale przede wszystkim dla świeżaków takich jak ja. W Poznaniu odbyły się 2 z czego jedno organizacyjne gdzie walneliśmy kawkę (to była niedziela i niektórzy byli “zmęczeni”).

Na drugim popełniliśmy krótki film – więcej na mfm.com.pl. Jednak nic dalej się nie wydarzyło. Ogromna szkoda.

Człowiek kupuje Maca i się zastanawia co z nim zrobić. Tego się właśnie obawiam, że przytargam do domu pudło, włączę, zainstaluje OS po polsku i… ano właśnie.

Uczyć się będę od samego początku i może komus kiedyś to się przyda. Na to licząc założyłem tego bloga. Zapraszam do lektury.

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *