AppCleaner

appcleanerNie od dziś wiadomo, że instalacja oprogramowania w komputerach Macintosh jest bajecznie prosta i przebiega bez żadnego problemu. Najczęściej jesteśmy “zmuszeni” do przeniesienia ikonki programu do katalogu z aplikacjami. Trudniejsze 🙂 wymagają od nas kilkukrotnego kliknięcia dalej i od czasu do czasu podania hasła admina.

Deinstalacja sprowadza się do przeniesienia wspomnianej ikonki (małe wyjaśnienie: programy reprezentowane owymi ikonkami są de facto w os’ie makowym obrazami (pakietami) plików / katalogów – podobnie jak na przykład *.iso. Jak się do nich “dostać”? – prawoklikiem i “otwórz zawartość pakietu”).

Można je tylko wyrzucić, jednak w takim przypadku zostają jednak jakieś śmieciory, które są nam średnio przydatne. W związku z tym proponuję skorzystać z małego i miłego programiku jakim jest AppCleaner.

ac_main

Wyszukujemy program, którego chcemy się pozbyć, ptaszkujemy go i naciskamy “Znajdź” (udajmy, że usuwamy Adium) i pokazują nam się wszystkie pliki / katalogi powiązane.

untitled-2

Następny krok jest do przeiwdzenia – “Usuń” i po wszystkim (ładnie graficznie to rozwiązali… kto ciekawy niech sam zobaczy).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *