GG na MACa czyli kaczka zwana Adium

Większość z nas korzystając z internetu nie wyobraża sobie komunikacji ze znajomymi bez popularnego protokołu (komunikatora) GG. Fakt, to szybka i wygodna metoda przesyłania informacji pomiędzy użytkownikami sieci. Fajnie, ale GG działa tylko na windowsie, korzystając z komputera z linuksem mamy kadu (większość z nas słyszała choć tę nazwę), ale co zrobić gdy mamy Maca?

Jak to co – googlujemy. I co znajdziemy? Przede wszystkim Adium. To przyjemny i miły w wyglądzie program, który można pobrać ze strony projektu. Jest darmowy i obsługuje wiele protokołów.  Instalujemy i krótko konfigurujemy podając podstawowe dane (na przykład z GG).

I jeszcze raz skąd pobrać.

Join the Conversation

12 Comments

  1. Wielkie dzieki za rade w sprawie Gadu-Gadu i Maca. Czy moze ktos ma jakis pomysl jak uruchomic Gadu-Gadu na iPad (nie iPod)? Z gory dzierkuje i pozdrawiam

  2. Mam znajomych ktorzy maja najnowszej generacji gg i ich numery niestety nie wspolgraja z adium co w takim przypadku mam zrobic? niestety nie ma nowsze wersi adiuma jak 1.3 10

  3. @Mari23 reczywiście z nowymi gg jest kłopot. Osobiście nie posiadam znajomych co dopiero gg zakładają więc nigdy nie mierzyłem się z tą kwestią.

    Z perspektywy czasu wydaje mi się jednak bardziej sensowne przerzucić się na jabera niż walczyć z gg 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *