iSight czyli co zrobić z kamerką

Ma sobie MacBook wbudowaną kamerkę zwaną mądrze iSight – owszem ma, ale nie do końca początkowi wiedzą co z nią zrobić. Też się na początku zastanawiałem.

Wielu z nas widziało ten śmieszny trochę bajer z filmowaniem się na tle wieży Eiffla. No ok, ale jak to samemu zrobić jak człowiek nie za wiele się zna na Macach? No jakoś musimy sobie poradzić.

Od czego mamy spotlight (cmd + spacja). Klikamy i co wpisać? Może photo? Dlaczego nie. Pojawia się tego sporo. Sprawdzam i trafiam na PhotoBooth.

Odpalam i sukces. Właśnie tego szukałem. Możesz popełniać nim zdjęcia lub filmiki. Wszystko oprawić w jakiś mniej lub bardziej sensowny bajer. Tak czy owak to jest właśnie to.

Teraz można iść już spokojnie do MediaMarktu i strzaleć sobie i znajomym foty na stojących tam Macach. Na przykład takie:

Niedługo przedstawię odpowiedzi na pytania:

  • jak żyć bez klawisza PrintScreen;
  • i poważniejsze sprawy typu obsługa NTFS na Macach

Join the Conversation

3 Comments

  1. Do robienia screenów polecam specjalny widget do dashboardu – można korzystać z zaawansowanych możliwości bez konieczności zapamiętywania wszystkich tych skrótów 😉 Nazywa się toto Screenshot Plus i chyba jest na oficjalnej (jabłuszkowe menu > oprogramowanie).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *