1password i google Chrome

Chyba wszyscy użytkownicy maców słyszeli przynajmniej o menadżerze haseł 1 password (ostatnio pojawił się również na windowsa). Choć program jest płatny, wart jest każdego zapłaconego za niego centa (nie chcę w tym miejscu rozpoczynać dyskusji czy są lepsze / tańsze programy – może tak, może nie).

Program posiada wtyczki do wszystkich (większości) normalnych przeglądarek, za pomocą których pomaga się nam nawigować pomiędzy hasłami, licencjami etc. Do tej pory sporym problemem była praca z googlowskim chromem. Cześć z osób twierdziła twardo, że 1password z nim nie współpracuje Prawda była jednak nieco inna. Wtyczkę do wspomnianej przeglądarki dało się zainstalować, nie było to jednak takie proste. Nadal w katalogu rozszerzeń nie widzę miejsca gdzie rezyduje 1password niemniej jednak, jak już ktoś ją zainstalował (a nie jest to aż tak trudne), dziś miło się zdziwił.

Do tej pory wtyczka dla chroma oferowała tylko podstawową funkcjonalność (wypełnianie formularzy logowania + generowanie haseł), dziś światło dzienne ujrzał update. Cudnie i smacznie.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *