Blog Day

Któż to wie, może są i tacy, którym zdarzyło się zajrzeć na mojego bloga i zauważyć w prawej kolumnie nowy kolorowy obrazek Dnia Blogów (blogowania). Nie pomne już skąd się o nim dowiedziałem fakt jest taki, że miejsce swe mieć będzie dnia 31 sierpnia.

Dlaczego piszę będzie miał miejsce? Bo wpis popełniam wcześniej z opcją publikacji 2008-08-31 o 12:00. Zobaczymy czy się uda.

O co chodzi?

Przez jeden dzień – 31 sierpnia – blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekaych blogów i blogerów.

Zasady

 1. Znajdź 5 blogów, które Tobie wydają się interesujące.
 2. Powiadom 5 innych blogerów, że zapraszasz ich do zabawy w BlogDay 2008.
 3. Napisz krótki opis polecanych blogów i zamieść link do nich.
 4. Opublikuj wpis w BlogDay (31 sierpnia).
 5. I użyj tagów BlogDay – link:
  http://technorati.com/tag/blogday2008 oraz linku do oficjalnej strony BlogDay: http://www.blogday.org

Łatwo powiedzieć (napisać) o tematyce innej niż Twój, trudniej zrobić. No, ale spróbujmy:

 1. Zuzanka – tak, tu nie mam najmniejszych wątpliwości. Jest to zdecydowanie mój ulubiony, niebranżowy (pomimo całej branżowatości autorki) blog.
  • Pisane z cudowną lekkością malutkie opowiadana (czy inszej nazwy formy krótkie) Zuzy powalają. Czyta się je z tak ogromną przyjemnością, że człowiek wręcz nie może się doczekać kolejnej ich odsłony – vide tu czy tu.
  • Dodaj do tego zamiłowanie do rzeczy pięknych i kotów (tak, tak – podglądam);
  • Przemieszaj z miłością do tajemniczego TŻeta i Amsterdamu;
  • wymerdaj z przewodnikami śniadaniowymi
  • i masz ZUZANKĘ
 2. Designspotter – to właśnie Zuza rzeczona wrzuciła kiedyś u siebie link do nich. Przezacnie, przewspaniale. Wszystko (większość) piękne, gładkie, cudownie odnajdujące się (choć jeszcze o tym nie wie) w moich domowych wnętrzach. Patrzeć , podziwiać i zaaaaaarabiać. W sumie czytania brak – oglądamy.
 3. Kultura na ostro – ano właśnie, Stereo – co jest? Chłopak popełniał o kulturze mądrze i zgrabnie (choć czasami dla takiego Mikusia za mądrze) i zniknął. Niby go widzę, ale nie na blogu. Panie kolego – do pracy dupę w troki zebrać. Nawet o Macbooku kiedyś wspomniał. Kiedyś popełniał też mrocznego. Piękne czasy.
 4. Reklama od kuchni – przezacny blog rysunkowy o życiu w agencji reklamowej. Ponoć tak jest. Więcej o blogach rysowanych popełniłem tutaj.
 5. OldSchool – a co mi właściwie tam. To mój stary blog (popełniany częściowo z Marcinem) linkujący do “hiciorów” starawych. Paluszki lizać. Szkoda, że sporo YT usunął.

Blog Day 2008

Inni o “Blog Deju”:

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *