Tekst powstał w ramach niewspieranej już inicjatywy internetteam.pl


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: nie, świat zdecydowanie nie potrzebuje kolejnego wordpressa pełnego zapisków poświęconych technologii. Owszem świat nie ma takiej potrzeby, ale my ją posiadamy.

Pisząc o czymś uświadamiasz to sobie bardziej. Pisząc poświęcasz więcej uwagi. Pisanie jest zdecydowanie bardziej wymagające niż czytanie.

Pisanie jest trudniejsze.

Więc po co ta cała zabawa?

Cel jaki nam przyświeca to nauka, poprzez którą będziemy próbowali dokładniej zrozumieć to, czym codziennie się zajmujemy. W momencie gdy swoją, teoretycznie sporą, wiedzę musisz przelać na “papier”, podzielić się nią ze światem, światem niekiedy nader krytycznym, a z pewnością światem, w którym znajdują się osoby sporo od Ciebie lepsze w danej materii, którym wiedzy możesz jedynie pozazdrościć, czynisz swoje słowa ostrożniejszymi, lepiej dobranymi, niosącymi bardziej wyważone treści.

Zaczynasz się zastanawiać, zadawać sobie pytania. Wtedy rozpoczyna się myślenie, myślenie, a nie wyuczone działanie.

To wszystko właśnie po to.

To jeszcze, kim są wspomniani “my”?

Jak na razie jest nas trójka:
Adam
Patryk
Mikołaj

wkrótce dołączą do nas kolejne osoby. Będzie nas docelowo całkiem sporo. Gdy już umówimy się wszyscy, że działamy, padną kolejne imiona. Plan jest taki , by każde z nas popełniało jeden wpis miesięcznie. Będzie więc trochę czytania.

Wpis o czym? To się jeszcze będzie precyzowało. Chcemy (ja?) by było to miejsce, w którym pisze się o tym co składa się na naszą codzienność. Głównie pracową, bo i taki jest sens naszego działania. Chcemy (ja?) by szlifować nasze zawodowe głowy. Jednak każdy kto mnie zna, zdaje sobie sprawę, że praca jest dla mnie miejscem, okresem – tu i teraz, prócz którego istnieje jeszcze “zawsze” i “wszędzie” więc z pewnością możecie się spodziewać tekstów z dziedzin przeróżnych.

To jeszcze kim jesteśmy, tak ogólniej?

Wszyscy zajmujemy się tematyką “około-marketingową” z dużym naciskiem na świat digitalowy. Owszem, pracujemy w jednej ze sporych organizacji działających na polskim rynku, jednak już teraz podkreślam, że poglądy tu przedstawiane są naszymi osobistymi spojrzeniami na otaczający nas świat. Z pewnością nie macie się również co spodziewać, że będziemy się tu dzielić liczbami i informacjami bezpośrednio z naszego podwórka. Tak nigdy się nie stanie. Opisywane tematy będą niekiedy bardziej, niekiedy mniej związane z tym co robimy w pracy, postaramy się jednak by zawsze nadążały za trendami.

To co, zaczynamy?

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *