Tekst powstał w ramach niewspieranej już inicjatywy internetteam.pl


Dzisiaj słowo prawdy 🙂

jeżeli nie mówisz chociażby jednym lub dwoma językami obcymi tzn. jesteś leniem! Krótka piłka, szach mat 🙂 Tak się składa mój drogi czytelniku, że w dzisiejszych czasach dostęp do nauki języków jest nieograniczony i w większości darmowy. Oczywiście trzeba poświęcić na to czas, ale o jakim poświęceniu tu mówimy skoro nauka języków to sama przyjemność, a z czasem jak wielka satysfakcja z oglądania filmów w oryginale, rozumienia tekstów piosenek czy komunikowania się z ludźmi – długo by wymieniać.

Z pewnością któryś język jest nam bliższy, mamy chęć jego nauki, podoba nam się jego melodia lub szwargot, posiadamy relacje z danym krajem – zacznij naukę jeszcze dzisiaj! Materiały do nauki – skąd je czerpać? o tym właśnie jest ten wpis, podzielę się z wami moimi ulubionymi metodami za darmo ! ! !

Fiszki na smartfona – must have!

Znalezione obrazy dla zapytania supermemo logo

Uważam, że zdecydowanie lepsze niż papierowe, zawsze przy tobie, posiadają inteligentny system powtórek i dodatkowy atut AUDIO. Przetestowałem różne i wybrałem Supermemo, to nawet więcej niż fiszki, bardziej angażujące rozwiązania do nauki. Dobry system powtórek pozwala wbić do głowy najtrudniejsze słówka czy zwroty. Supermemo często rusza z promocjami czy na gruponie czy innych okolicznościach. Za 18 miesięczny dostęp do WSZYSTKICH kursów językowych zapłaciłem niedawno 149zł. (8,20/miesiąc).  Inne popularne fiszki na telefon: Multisłówka, Fiszkoteka, mFISZKI. (linki do sklepu google play). Zamiast w kółko czytać bzdury na portalach lepiej odpalić fiszki, brutalne, proste i mówię to też sam do siebie 😀

Znalezione obrazy dla zapytania youtube

Youtube – youtuberowi nauczyciele

Chwała im, to ludzie którzy poświęcają swój czas by nagrywać filmy i dzielić się swoją wiedzą, nam pozostaje tylko subskrybowanie kanału i oglądanie 🙂 Polecam poszukać nauczyciela Polaka np. RockYourEnglish 

Znalezione obrazy dla zapytania rockyourenglish

+ obowiązkowo kilku native np. mmmEnglish 

Youtube – kanały tematyczne

Zacznij oglądać WSZYSTKO co cię interesuje w języku który się uczysz. Lubisz film? To recenzje ze stanów Chris Stuckmann polecam! Gotujesz to poszukaj najlepszych kucharzy, kuchnia azjatycka Seonkyoung Longest , fotografia Jason Lanier. itp. itd. Ucz się języka w obszarach które lubisz, to zapewni Ci wytrwałość i brak nudy. Nie ma nic gorszego od smutnego kursu gdzie ktoś przygotował temat lekcji totalnie Ci obcy, męczarnia i tyle.

Radio internetowe 

to jest prawdziwe WoW, wielu ludzi cały czas myśli że jest skazane na Polskie radio lub RMFmaxxx lub inne przepełnione reklamami rozgłośnie. STOP. Możemy słuchać przez smartfon radia z całego świata ucząc się przy tym języków. Przy obecnych limitach tranferu radio nie jest w stanie nam go zużyć. Szanujące się stacje mają oczywiście aplikacje na telefon. Jeżeli jeszcze nie masz bluetooth w samochodzie pora to zmienić.

Okładka

BBC iPlayerRadio – kilkanaście czy kilkadziesiąt stacji brytyjskich, bez reklam.

Okładka

Radio France – tak, właśnie tego radia słucham na słuchawkach w pracy 😀 aktualne strajki i problemy komunikacyjne w Paryżu i francuskie przeboje 🙂 j’adore.

Słownik

Okładka

bez tego się nie obejdzie, korzystam od lat z pons.pl jest też aplikacja na telefon, lub googlowy tłumacz na szybko 🙂

 

Wymowa – FORVO

Pronunciation dictionary. How to pronounce words. Forvo

portal pl.forvo.com co to jest? są tam słówka jakich na próżno możemy szukać w słowniku np. nazwy miejscowości, nazwy własne, imiona i nazwiska, warto zobaczyć. Tu dowiesz się np. że mówimy mAnczester united a nie mEnczester united 🙂

Filmy i seriale – NETFLIX

Okładka

Netflix oprócz doskonałych treści w postaci kultowych już seriali oferuje nam coś więcej! Ścieżki audio i napisy w różnych językach. Nie ma nic lepszego do nauki od combo audio + napisy w TYM SAMYM języku.

Znalezione obrazy dla zapytania netflix subtitles friends ross

 

 

A teraz do nauki! 🙂

Mam jeszcze coś ekstra ale to w kolejnym poście!

 

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *