Ciugeza.pl czyli o tym jak świat należy samemu sobie tworzyć

ciugeza.pl
ciugeza.pl

Jako, że jeden z liczących się jeszcze graczy na e-commercowym rynku stwierdził jakiś czas temu, że już się nie lubimy, z dnia na dzień posiadłem dość spore ilości wolniejszych chwil. To raz.

Dwa to to, że chciałem kupić na allegro kilka rzeczy z podobnej branży. Chodziło dokładniej o trochę artykułów biurowych gdzie sam koszt wysyłki znacznie przekracza kwoty zakupów. Gdybym kupił owe dobra na aukcjach (sic!) różnych, na kosztach przesyłki zbańczył bym dość okrutnie. Okazało się, że alleSerwis nie oferuje takiej funkcjonalności (swoją drogą zastanawiam się dlaczego) więc… stwierdziłem, że popełnię takową sam.

Jakiś czas temu czytałem artykuł, który popełnił Paweł o tym jak powinno się pracować by… coś powstało. Powiem więcej, z dzieła opisanego skorzystałem i naprawdę działa szybko i zacnie. Tak czy owak wpis Pawła został mi w pamięci gdyż był całkowitą przeciwnością rzeczywistością z jaką przyszło mi się borykać przez ostatnie klika lat.

Ok, zdolniacha jak Paweł nie jestem, ale coś tam w życiu już napisałem więc pomyślałem, że w sumie dlaczego nie. Potrzeba jest wszak matką wynalazku. Tak powstała ciugeza.pl – miejsce, które służyć ma (mi na pewno będzie) wyszukiwaniu kilku przedmiotów u jednego alleSprzedawcy.

Ciugeza – podoba mi się nazwa – jest zarazem głupkowata jak i wpadająca w ucho (oby i zostająca w głowie).

Zdaję sobie sprawę, że nie jestem pierwszy, wiem, że sporo jest do poprawianie, przypuszczam, że kolorki mogą się nie spodobać. Jednak całość działa tak jak powinna. I za to uwielbiam programowanie – czegoś nie było i nagle jest.

Gdyby ktoś miał ochotę się pobawić – zapraszam. Za komentarze i uwagi z góry dziękuję – w ramach swych możliwości postaram się poprawiać co się da.

Ciugeza.pl to wyszukiwarka, która ułatwi Wam wyszukanie takiego sprzedawcy w serwisie Allegro, który sprzedaje jednocześnie kilka szukanych przez Was przedmiotów. Z pewnością zdarzyło się tak, że chcieliście kupić towary z podobnej branży oferowane na Allegro. Wiadomo, zakup u jednego użytkownika to możliwość oszczędzenia na kosztach wysyłki.

Nie do końca wiem ile godzin pisałem stronkę (a fajnie byłoby się tak pochwalić jak Pan Nowak we wspomnianym artykule) jednak nie zajęło mi to raczej tygodnia – obstawiałbym kilka dni (znalazłem godzinę założenia lokalnego – katalogu środa, 15 maja 2013 07:33) od powstania problemu (chęć zakupu) do puszczenia dziś “bety”.

Join the Conversation

3 Comments

  1. Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that
    I’ve truly enjoyed browsing your weblog posts.

    In any case I’ll be subscribing on your rss feed and I hope you write
    again very soon!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *