DoublePane – poukładaj okna na biurku

Ostatnio opisywałem Wam niesamowity menedżer haseł 1password bez którego nie wyobrażam sobie codziennego poruszania się po Internecie. Tym razem zajmiemy się czymś zdecydowanie mniejszym jednak niesamowicie przydatnym.

DoublePane – bo o nim będzie mowa – to genialny w swojej prostocie program służący do rozmieszczania aktywnych okien na biurku Waszego komputera. Mam go zainstalowanego na wszystkich moich jabłuszkach jednak zdecydowanie najlepiej sprawdza się we współpracy z iMac’iem gdzie 27 cali pozwala na równoległą, całkowicie bezproblemową, pracę na przynajmniej dwóch oknach. 11 cali macbooka air’a trochę uniemożliwia wygodę pracy w taki sposób jednak i tam jest.

DoublePane
DoublePane

O co chodzi?

Otóż program pozwala Nam rozmieszczać automatycznie (poprzez użycie odpowiednich skrótów klawiszowych) aktywnych okien. Do wyboru mamy trzy położenia:

  1. lewa połowa monitora;
  2. prawa połowa monitora;
  3. full screen;

Jest jeszcze coś takiego jak restore okna, ale tak naprawdę to nie wiem po co. Skróty, które wykorzystuje program są chyba najczęściej używanymi przez mnie w codziennej pracy. Rzućcie okiem na poniższy filmik, a wszystko będzie jasne.

doublePane - ustawienia
doublePane – ustawienia
Reasumując – jest to program, który naprawdę warto mieć. Kosztuje obecnie 4,49E jednak osobiście nie żałuję nawet połowy centa wydanego!

Program dla komputerów Apple pobierzecie w MAS – TUTAJ


Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *