Kindle Paperwhite – cover

Opowiedziałem już jak i dlaczego kupiłem sam czytnik Kindle Paperwhite. Obiecałem, że dopowiem jeszcze dwie rzeczy – co z coverem (opakowaniem, pochewką, kubraczkiem – sam nie wiem jak to po polsku określić) oraz jak zakupiony zestaw się sprawuje.

Czas więc na krótki odcinek o zakupie ubranka do czytnika. Zdecydowałem się na oryginalny i dedykowany dla Paperwhite’a skórzany, czarny (spokojnie, kolorów jest więcejcover produkowany przez Amazona. I znów patrząc z perspektywy czasu okazało się, że trafiłem w dziesiątkę.

Amazon Kindle Paperwhite Leather Cover
Amazon Kindle Paperwhite Leather Cover

Dlaczego go wybrałem?

 1. jakoś podświadomie przeczuwałem, że skoro sam czytnik jak i pochewka produkowane są przez tą samą firmę to powinny zacnie ze sobą współpracować – nie pomyliłem się!
 2. ma magnetyczny “zatrzask”, który nie dość, że zapobiega przypadkowemu otwarciu się opakowania to jeszcze je usypia gdy jest zamknięte,
 3. podobał mi się.

Tym razem zdecydowałem się na zakup bezpośrednio od angielskiego Amazona. Za takim rozwiązaniem przemawiała cena i pewność, że dostanę oryginalny amazonowski produkt. Jako, że wysyłka z UK produktów powyżej 25 £ jest darmowa nie musiałem nic dopłacać do 26,99 £ jakie należy wyłożyć za cover. Na allegro ceny były zbliżone lub wyższe. Ciekawostka: zakupu dokonałem w jakiś tam piątek, a we wtorek rano następnego tygodnia kurier zapukał do moich drzwi z przesyłką z UK. Like It.

Ok, powiedzieć można, że 27 funtów to sporo – owszem, mało nie jest, ale ponownie nie żałuję gdyż pokrowiec jest idealnie dopasowany do urządzenia – tak jeżeli chodzi o wymiary jak i jego skuteczność działania.

 1. Zakładanie go i zdejmowanie jest wręcz dość trudne tak bardzo przylega – wszak jednak nie po to się go ma by go zdejmować i zakładać. Wykonanie jest staranne i po prostu ładne.
 2. Usypianie urządzenia działa bez problemu.
 3. Przód jest skórzany, delikatny z ładną fakturą, tył gumowany zabezpieczający przed otarciami.
 4. Po zamknięciu (prócz możliwości dostania się do gniazda usb i przycisku power) kindle jest całkowicie opatulony i nie ma szans żeby cokolwiek mu się stało nawet gdy zostanie luźno wrzucony do przysłowiowej damskiej torebki.
Kindle paperwhite Cover
Kindle paperwhite Cover

Ok, jeżeli chodzi o zakupy to tyle. Można jeszcze dokupić wtyczkę / ładowarkę do gniazda 220V jednak wydajność baterii (o której napiszę w podsumowaniu) pozwala z powodzeniem zapomnieć o częstym ładowaniu i IMHO to nabytek zupełnie zbędny (tym bardziej, że na dłużej bez laptopa i tak się nie ruszam, a ładownie może odbywać się “po usb”).


To generalnie tyle jednak na sam koniec mała ciekawostka. Jakie wyniki podaje allegro po wpisaniu Amazon Kindle Paperwhite Leather Cover w wyszukiwarkę? Otóż takie – trochę to przykre, ale cóż można poradzić – trzeba ręcznie mozolnie poszukać bo jednak są…

Amazon Kindle Paperwhite Leather Cover na allegro
Amazon Kindle Paperwhite Leather Cover na allegro

Podpowiedzi / rekomendacje zakupowe mnie zabiły…

 1. nie, nie kupowałem mebli, nawet ich nie przeglądałem,
 2. apaszki również,
 3. od dwóch dni na all szukam tylko paperwhite by popełnić te wpisy,
 4. nie, nie czyściłem cookie, sesji, cache…

Cóż, nie można mieć wszystkiego naraz…

Paperwhite cover - full artictic madafaka
Paperwhite cover – full artictic madafaka

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *