Pa pa dla IE6?

468x60-2

Wiele razy słyszałem, że IE6 strasznie boli deweloperów. Adam psioczy na niego co trzecie blipnięcie… nie on jeden. Ostatnio korpo zleciło mi drobny projekt do popełnienia w intranecie. Zrobiłem, przetestowałem – działało. Wysłałem gdzie trza. I…? Nie działa, źle działa, brzydko. W czym przeglądasz zapytałem – w IE6. Ręce opadły.

Wspominałem kiedyś (1, 2) o akcji zwalczającej IE6. Pisałem jednak tak sobie, jako o czymś co się dzieje, ale do końca mnie nie dotyczy. Ostatnie korpo-przygody utwierdziły mnie w przekonaniu jak małą świadomość Sieci mają niektóre osoby i jak ogromna jest skala tego zjawiska.

Nie jestem pewien jak wygląda teraz instalka win. Słyszałem, że EU coś tam grozi microsoftowi i ponoć w Europie IE nie jest już dołączany automatycznie. Tak czy owak lata zrobiły swoje. Liczba użytkowników IE6 zabija. Nie dość, że sami utrudniają sobie zycie to czynią je mniej przyjemnym osobom tworzącym.

Bardzo ucieszyłem się więc czytając jak to Digg i YouTube chcą pomachać bez smutku temu ustrojstwu jakim jest IE w potężnej wersji 6.

Join the Conversation

1 Comment

  1. a… i jeszcze mój jeden ulubieniec – GG – też ponoć w jakiś tam sposób żegna się z IE (choć nie ukrywam, że dokładnie nie wiem o co tu chodzi)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *