Huawei E156 USB

modem_play-online_1Jako, że najbardziej gówniana kablówka na świecie, a już z pewnością najsłabsza w Poznaniu, po raz kolejny poinformowała mnie, że nie mam co liczyć na internet od nich, podjąłem desperacką próbę zapewnienia sobie dostępu do świata w inny sposób.

Po szybkim wywiadzie środowiskowym zdecydowałem się na skorzystanie z usług abonamentowego play‘a.

Na stronie podają, że w modemach można przebierać ile wlezie… w sklepie (jeden z głównych punktów w Poznaniu) okazało się, że mogę nabyć tylko z jeden z nich czyli Huawei E156 – w sumie mnie to rybka, szczerze wątpię by w najbliższym czasie więcej niż 3,6 M transferu było możliwe do osiągnięcia.

Początkowo naczytałem się sporo o różnych sterownikach i innych hockach klockach związanych z uruchomieniem tego cuda pod OS X. Okazało się jednak, że Play lubi makowców.

Jak mi się udało? Na początku zainstalowałem pakiet sterowników (w paczce jest intel i PPC) – koniec końców nie jestem pewien czy był potrzebny. Potem po podłączeniu modemu na biurku znalazł się obraz płyty a w nim powitanie juzerów maków i programik od Playa, który przerzuciłem do programów na dysku.

playOn dokończył co trzeba było, a mianowicie w ustawieniach sieci (Jabłko –> Preferencje Systemowe –> Sieć)  poustawiał wartości domyślne dla operatora:

untitled

untitled-2Poprosiłem by ikonka wyświetlana była w górnym pasku i… mam net!!!

ikona-2

Przyznaję, nie jest to demon prędkości, ale wierzcie mi wybór pomiędzy “niemaniem”, a takim netem jest stosunkowo prosty.

Pojawił się jednak problem. O nim w następnym poście.

Join the Conversation

7 Comments

  1. Jak możesz to się z tego wycofaj. Ja w dwa tygodnie nie używając P2P wykorzystałem limit 1,5GB w Orange Free, już teraz siedzę na Neo i myślę co zrobić z tym orange na dwa lata podpisanym. Cysja umowy byłaby najlepsza. A i dodatkowo mam ICONa 225 który po 2 miesiącach się zepsuł i nie łączy się z 3G mimo, że mieszkam 500m od nadajnika. Musiałem przez iPhona się łączyć Masakra.

  2. Powiem tak. Kupowanie tego modemu to pomyłka. Mam to cudo od niemal roku i stwierdzam że ktoś kto wymyślił to cudo nie miał wszystkich w domu. Co do samego działania modemu jak i do samego Play nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast wkurza mnie nie miłosiernie sam projekt urządzenia. Co za skończony debil wymyślił sobie żeby za każdym razem gdy podłączam modem do laptopa była montowana płyta CD z oprogramowaniem do obsługi modemu??!! Jest to zupełnie nie potrzebne i uciążliwe. Szczególnie że oprogramowanie to (sterowniki) nie obsługuje już najnowszych systemów czyli Snow Leoparda oraz Windows 7. A firma Huawei ma swoich użytkowników w dupie i ani myśli wydać uaktualnienia. Sterowniki do wymienionych systemów trzeba pobrać oddzielnie ze strony Play. Poracha!

  3. Nie mówię, że jest inaczej. Wybrałem PLAYa bo opłata za 5GB transferu była po prstu najlepsza. Mieli tylko te modemy – może rzeczywiście powinienem wcześniej o nim poczytać.

    Najważniejsze, że się udało

  4. ja mam ten modem pod windows 7 32 bit sie instaluje i dziala bez problemów wiec nie rozumiem postu malaofca.. raz sie zainstaluje i dziala bez ponownej instalacji przy kazdowrazowym podlaczeniu do tego samego usb.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *